Altındağ Belediyesi ve Çayırova Belediyesi'ne hazırlamış olduğumuz Trafik Eğitim Parklarımız Hizmete Açıldı
2019 Ekim 11

Altındağ Belediyesi ve Çayırova Belediyesi'ne hazırlamış olduğumuz Trafik Eğitim Parklarımız Hizmete Açıldı

Sinyalizasyon Elektronik olarak Altındağ Belediyesi ve Çayırova Belediyeleri’ne öğrencilere trafik eğitimi verilmesi amacıyla hazırlamış olduğumuz Trafik Eğitim Parklarının açılışı gerçekleşti.

Karayolları Trafik Kanunu ve Çocuk Trafik Eğitim Parkları Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine uygun olarak tamamlanan Trafik Eğitim Parkları ülkemizin geleceği genç nesillerimize küçük yaşlardan itibaren aldıkları teorik eğitimi pratikte görmelerine ve hayata güvenli adımlarla yetişmelerine imkân sağlamaktadır. Trafikle ilgili her şeyi eğlenerek ve uygulayarak öğrenebilen ilkokul öğrencileri uzman eğitmenler eşliğinde trafiğe daha kolay adapte olabilmektedir.

Trafikte yaşanabilecek değişik senaryoları uzman eğitmenler yönetiminde gösterimine uygun olarak hazırlanan Trafik Eğitim Parkı; karşıdan karşıya geçiş, yaya geçidi kullanımı, araçlar ve yayalar için trafik lambalarının durumu, trafik uyarı levhalarının anlamı, üst geçit kullanımı, tren yolu, bisiklet yolu, kontrollü geçiş kavşaklarında yol üstünlüğü, otopark ve otobüs duraklarının kullanımı gibi alanlarda uygulamalı eğitim olanağı sağlamaktadır.

Video Bulunmamaktadır.