TOM TRAFİK YÖNETİM VE İZLEME SİSTEMİ

TOM TRAFİK YÖNETİM VE İZLEME SİSTEMİ

Kodu : TOMSFT

Kategorisi : Yazılım ve UygulamalarGünümüzde büyük ve kalabalık şehirlerin en önemli problemlerinden biri trafik yoğunluğudur. Trafiği oluşturan nesnelerin sayısı arttıkça yönetimi de zorlaşmaktadır. Traffic OMap, şehir trafik sinyalizasyon sistemin tek noktadan kontrol edilerek, şehir trafiğinin gerçek zamanlı olarak kontrol edilmesini sağlayan, sistemin kesintisiz olarak çalışması için 7/24 teknik ekipler tarafından desteklen, yüksek hizmet kalitesine sahip bir yazılım servisidir.

TrafficOnMap, internet altyapısını kullanarak trafik kontrol cihazlarından ve trafik sensörlerinden gelen verilerin tek bir noktadan izlenebilmesi ve kontrol edilebilmesi için tasarlanmıştır. Böylece, sinyalizasyon sisteminin gerçek zamanlı bilgileri izlenebilmekte, sistemde bulunan arıza ve anormallikler sınır değerleri belirtilerek tespit edilebilmektedir. Ayrıca, yalnızca kontrol cihazına ait faz sürelerine değil, aynı zamanda cihazın gerçek programına da web tarayıcısı ya da cep telefonlarından müdahale edilmesine de olanak sağlanmıştır. Böylece, yol yapım çalışması, trafiğin günlük/dönemsel yükselmesi ya da azalması, trafik kazası gibi beklenmeyen durumlarda sisteme anında müdahale edilerek şehir trafiğinin sıkışmasının önüne geçilmesi de mümkün hale gelmiştir.

TrafficOnMap, aynı zamanda bakım ve kurulum ekiplerinin işlerini kolaylaştırmaktadır. Test menüsü, her bir oto/yaya grubunun çıkışını bağımsız şekilde kontrol edilmesini sağlar. Böylece, kurulum sırasında tüm çıkışlar tek tek ya da birlikte kontrol edilebilmektedir.

Sistemin güvenliği her şeyden ön planda tutulmaktadır. TrafficOnMap akredite bir sertifika kuruluşundan alınan geçerli bir SSL sertifikasına sahiptir. Sisteme bağlanan tüm cihazlar bu sertifika ile https bağlantısı üzerinden haberleşmektedir. Böylece, sistem haberleşmesinin üçüncü kişiler tarafından dinlenerek taklit edilmesinin de önüne geçilmektedir.

Kullanıcı yönetimi altyapısına sahip olan TrafficOnMap, çeşitli yetki seviyeleri sağlayarak kulllanıcıların sadece izin verilen işlemleri yerine getirmesini sağlamaktadır. Kullanıcıların her faaliyeti kayıt altına alınarak sistemin şeffaf olarak çalışması sağlanmaktadır.
Ürün Dokümanı Bulunmamaktadır.
Video Bulunmamaktadır.