SİNYAL  TACTUS  ERİŞİLEBİLİR YAYA BUTONU

SİNYAL TACTUS ERİŞİLEBİLİR YAYA BUTONU

Kodu : SYB06

Kategorisi : Kavşak Kontrol Cihazları  • Dokunmatik Sensör
  • Akustik ses (konum ve Sesli Uyarı)
  • Programlanabilir Bilgisayar Ara yüzü
  • Hafif ve Sağlam Gövde Yapısı
  • Kolay montaj
  • Yüksek Darbe Dayanımı
  • Uzun Ömür Beklentisi (> 5 yıl)
  • Düşük Güç Tüketimi
 
Ürün Kodu SYB06
Ölçü 39*13*13cm
Gövde PolikarbonUV.
Sızdırmazlık Sınıfı IP66
Çalışma Gerilimi 220VAC (100-240VAC)
Güç Tüketimi <5W
Algılama  Dokunmatik Sensör
Ağırlık 1,9kg
Bilgisayara Arayüzü Var
Çalışma Sıcaklığı -40°C +70°C

Sinyal Yaya Butonlarının yapılış amacı sürücülerin yüksek hızda seyrettiği, yoğun araç geçişlerinin bulunduğu, üst ve alt geçit imkanlarının bulunmadığı karayolu kesiminde touch olarak algılama yaparak kavşak kontrol cihazını bilgilendirip ulaşımı yayanın geçişini kolaylaştıracak duruma getirmektir.
Sinyal Yaya Butonu yaya ve sürücü trafik güveliğini kolaylaştırmak adına dokunmatik, ortam sesine göre akustik uyartımlı olarak dizayn edilmiştir. Sinyal Yaya Butonları kullanıcı dostu ve anlaşılır programlama ara yüzü ile bulunduğu kavşağın konumunu, insan sesi ve robot sesi seçimini, ortam sesine göre veya sabit uyartım sesi ve seviyesi seçme gibi özelliklerini bilgisayar üzerinden programlayabilmektedir. Modül üzerindeki “DUR” – “GEÇ” figürleri kurum veya bölgeye özgü olarak yeniden tasarlanabilir yapıda olup kırmızı ve yeşil renklerde yanabilmektedir. Cihazın tasarımında görme engelli yayalarda düşünülerek cihazın sol tarafında Braille alfabesi ile kavşak planı, sağ tarafında ise Braille alfabesi ile açıklama bulunmaktadır. Sağlam gövde yapısı sayesinde tüm sinyalize kavşaklarda kolayca kauçuk aparat üzerine 102mm ve 114 mm çaplarındaki direğe kolay bir şekilde montajı yapılarak uygulanabilmektedir. 

  Ekran Opsiyonu
 Sinyal Yaya Butonları ön bilgilendirme kısmında bulunan Plexi Glass yerine yerleştirilebilen LCD Ekran opsiyonu ile kullanıcılara özgü bilgilendirme görselleri yayınlayabilmektedir.