Sarix™ MPPT Double Solar Flaşör

Sarix™ MPPT Double Solar Flaşör

Kodu : Q300GEF-MP

Kategorisi : Sarix™ Ledli Sinyal VericilerSolar panelden elde edilen gücün en yüksek verimlilikle bataryaya aktarılmasını sağlayan mppt (maximum power point tracking) özelliği ile donatılan MPPT Double Solar Flaşör Modülü, piyasada bulunan diğer solar modüllerden farklı olarak batarya ömrünü 3 katına kadar uzatan özel bir şarj devresine sahiptir. Bataryanın durumuna göre sabit akım / sabit gerilim modlarına çalışabilen, şarj çevrimlerini zamanlayıcı ve çekilen akım üzerinden takip eden, bataryanın ömrünün dolduğunu tespit edebilen MPPT Solar Flaşör Modülü, bakım maliyetlerini azaltmanıza yardımcı olur.

Piyasada bulunan eski nesil şarj modülleri, panelden alınan gerilimi herhangi bir güç çevrimi yapmaksızın doğrudan aküye uygulamaktadır. Akülerin kondansatör olarak modellenebildiği göz önünde bulundurulduğunda, bu durum 12V'luk bir kondansatöre 19V uygulayarak şarj etmeye çalışmak olarak görülebilir. Sonuçta akünün içerisindeki kimyasal maddenin bir kısmı aşırı şarjdan dolayı gaz haline dönüşerek aküden sızıntı yapmakta, akünün dış kısmında oksitlenmeye yol açmakta ve akünün iç direncini yükseltmektedir.

İç direncin yükselmesiyle birlikte akünün doyum gerilimi düşmektedir. Doyum gerilimi düştüğünde ise şarj devresinin programlanan şarj gerilimlerine uymadığı için sürekli şarj altında kalarak yukarıda bahsedilen sürecin daha hızlı devam etmesine yol açmaktadır.

MPPT solar şarj modülü aküyü akü tipine göre programlanan şarj değerlerine uygun şekilde şarj etmek için bir anahtarlama modülünü(switch mode) de içerisinde barındırır. Böylece, panel gerilimi ne olursa olsun, panelden çekilen akımı ve bataryaya uygulanan gerilimi kontrol ederek hem panel verimliliğini hem de akü ömrünü artırır. Şarj modülü aküyü tam şarj ettikten sonra çekilen akımı kontrol ederek, çıkış verileceği anı tespit edebilmektedir. Böylece, akü şarj edildikten sonra sadece çıkış verileceği anda şarjı devreye sokarak, gücün panelden çekilmesini sağlamaktadır. Çıkış anında güç panelden çekildiği için batarya şarj edildikten sonra gün batımına kadar dinlendirilmektedir. Bataryayı şarj edip tekrar boşalmasını bekleyerek sürekli kullanımda tutan klasik MOSFET'li devrelerin aksine, bataryanın doğru şekilde, daha yüksek verimlilikte şarj edilmesi ve dinlendirilebilmesi ile bataryanın ömrü 3 kata kadar uzatılmaktadır.

MPPT Solar Flaşör Modülü gece ve gündüz modunda çalıştırılabilir. Gece modunda gün batımınının erken saatlerinde başlayarak gün doğumunun geç saatlerine kadar çalışmaktadır.

Ürünümüz 7 farklı senaryo tipini desteklemektedir. Polis çakarı modu, aynı anda ve sıralı yanma modları ile bunların farklı hızlarda kombinasyonlarına sahiptir.

Teknik döküman ekte bulunmaktadır.
                                    Teknik Özellikler
Güneş Panelsiz Çalışma Özelliği 18Ah tam dolu akü ile minimum 35 gün 24 saat modunda çalışabilir.
Koruma Modu Aşırı Şarj-Desarj Koruma
Batarya Koruma Özelliği Batarya gerilimi 11.5V’un altına inince çıkışını kapatarak kurumasını engeller.
Dimming özelliği Çıkış parlaklığı kontrol edilebilir (Batarya gerilimine uyumludur)
Farklı Senaryolarda Çalışma Özelliği 8 Farklı senaryoda çalışabilmektedir.(Üzerinde bulunan buton sayesinde kontrol edilebilir.)
Akıllı Mod Bataryanın doluluk seviyesine 9 farklı parlaklık seviyesinde çıkış verilmektedir.
Gece Modu Var
Güneş Paneli 18V ile 24V aralığında 12W veya 24W
Akü 12V 7Ah veya 12V 18Ah
Darbe Dayanımı IR3
Vibrasyon Class AJ3
Çevre İstek Sınıfı IP65
Çalışma Sıcaklığı -40C ile +60C
Çalışma Voltajı 12VDC
Video Bulunmamaktadır.